Популярные статьи

BMW 3-series Coupe (Бмв ) 2006-2009: описание, характеристики, фото, обзоры и тесты

С сентября 2006 года серийно выпускается БМВ 3-й серии купе (Е92). Невзирая на свое техническое родство с седаном и Touring, купе БМВ 3-й серии имеет

Длительный тест Range Rover Sport: часть вторая

Аш длительный тест Range Rover Sport Supercharged подошел к концу. Первая хорошая новость: машину не угнали! Вторая: несмотря на соблазн, за

Audi E-tron (Ауди ) 2010: описание, характеристики, фото, обзоры и тесты

Audi E-tron, представленный на автосалоне в Детройте в январе 2010 года, совсем не то же самое, что E-tron, который выставлялся осенью на IAA 2009 во

Принципы ухода за АКБ зимой

В зимнее время года при морозной погоде аккумулятор автомобиля испытывает нагрузку намного больше, чем в летнее время. Автовладельцами замеченны

SEAT Toledo (Сиат Толедо) 1998-2004: описание, характеристики, фото, обзоры и тесты

Эта модель расширяет присутствие компании SEAT в сегменте рынка престижных автомобилей. Toledo - первый автомобиль компании дизайн которого выполнен

В 2000 г. семейство японских Corolla лишь обновилось. Спрос на эти машины падал и классическая Corolla уже не устраивала японских покупателей. Как

Skoda Octavia (Шкода Октавия) 1996-1999: описание, характеристики, фото, обзоры и тесты

Skoda Octavia - это современный переднеприводной автомобиль с поперечным расположением двигателя. На нём может стоять один из пяти моторов концерна

Chrysler PT Cruiser (Крайслер Пт крузер) 1999-2010: описание, характеристики, фото, обзоры и тесты

Дебют серийной модели PT Cruiser состоялся в 1999 году в Детройте. Компании Chrysler удалось зацепить ностальгическую струну в душе каждого простого

Примеряем Audi A6 Allroad и A8 Hybrid к нашим дорогам

Компания сыграла на контрасте, представив одновременно две модели, совершенно противоположные по идеологии: сверхэкономичный лимузин-гибрид А8 и

Toyota Tundra Crew Max (Тойота Тундра Crew Max) 2006-2009: описание, характеристики, фото, обзоры и тесты

Toyota Tundra (Тойота Тундра) проектировался как грузовик. Мощный двигатель, основательная рама и большая грузоподъемность... вот что отличает этот

Архив сайта
Облако тегов
Календарь

Како да се научи од она што седи во vkontakte. Погледнете кој е онлајн vkontakte

 1. Упатство
 2. Како да дознаете дека едно лице седи во VC преку скришум
 3. Невидливата е онлајн неодамна
 4. Невидлив Стилски режим
 5. Како да го следите лицето ВКонтакте? Како да дознаете кој отишол на страната? Кој е он-лајн?

Тоа беше да се биде невидлив луѓе беа само во бајки и научна фантастика филмови. Во бајките, тоа беше доволно да се отстрани наметката или магичната шапка од невидливото суштество, во филмовите - да се фрли нешто повеќе. Денес невидливите навлегуваат во нашиот свет преку Интернет.

Упатство

 • Ако сте регистрирани барем во една социјална мрежа, тогаш веројатно ви го виделе на вашата страница мала таква натпис-копче "Овозможи скрипта ". Вие кликнете на неа, а вие, за сосема несериозни пари, околу сто рубљи, ја нудите следната услуга: во рок од еден месец можете анонимно да одите на страниците на други корисници. Да, веројатно сте ги сретнале овие невидливи на вашата страница. Таква невидлива жена влегува, изгледа, студии, а вие не можете да направите ништо за тоа. Повеќето корисници социјални мрежи тие се крајно незадоволни со ова, но ситуацијата е од корист за сопствениците на мрежата - дополнителен приход.
 • Претходно, беше можно да се пресмета " невидливоста " со гледање на HTML кодот, имаше таква "дупка" во Однокласниците, Мојот свет и ВКонтакте. Сега оваа можност е затворена, па дури и просечниот посетител на социјалните мрежи не помогна многу. Постојат начини, а психолошки.
 • Ако имате добра меморија, и се сеќавате на вашите гости во последните два или три дена, можете да го пробате следниот начин. Внимателно прегледајте ја листата на гости. Факт е дека ако соученик Васија Иванов "влегуваше" кај вас вчера под негова сметка, а денес тој напиша непријатна изјава или изјава за љубов во име на "невидливата личност", тогаш неговиот поранешен портретист од списокот на гости ќе исчезне.
 • Уште потешко, ако "невидливото" пред да не одите. Ако тој не ве нервира, но само повремено посетите, тогаш не можете да обрнете внимание. Ако сте почнале со преписка со вас и не заостануваат, можете да се обидете да погодите кој од вашите вистински пријатели може да го стори тоа. Па, ако навистина се меша со животот, обидете се да контактирате со модераторите, да ги потврдите вашите тврдења, и тие дефинитивно ќе ви помогнат. Не, името на невидливиот, нема да знаете, но на страната за вас нема да добие.

Како и многу други социјални мрежи, Vkontakte има функција како што е "Невидливо", благодарение на што корисниците можат да ја видат лентата, да читаат пораки, да слушаат музика и слично, за да остане иконата "Offline".

Ова е направено главно за да не се осветли несаканите "пријатели" на мрежата и така што во исто време тие не се навредуваат што не ги одговорите.

Но, можете да ги изиграте таквите корисници, и ова ќе се дискутира понатаму.

Како да дознаете дека едно лице седи во VC преку скришум

Всушност, невидливоста за следење е исклучително тешка. Факт е дека специјални програми за ова не постои, страницата Vkontakte не дава таква можност, а начинот на изложување на страница со користење на HTML кодот не функционира.

Што да направите во овој случај? Потсетете се на вашата внимателност и силна желба да го фатите лицето кое се крие од вас.

Невидливата онлајн

За да ви олеснам работите, ќе истакнам ситуации каде, дури и ако го вклучите "невидливото суштество, можете да се појавиш како" онлајн ":

 • ако седите преку мобилна апликација и да одат во "Новини на апликации" и "Вашите желби", ќе станете видливи, бидејќи овие јазичиња се отвораат преку вградениот прелистувач;
 • ако случајно сте го исклучиле режимот на скрипта (можете да го префрлите прекинувачот во лева позиција со движење на лесни и непријатни прсти);
 • додавајќи до ѕидот на било каков вид на запис, исто така ќе станете "ранлив" (ако споделувате некој друг запис, и понатаму ќе бидете "надвор од дофат", бидејќи не се разгледува repost);
 • паралелно користење официјална апликација и прелистувачот, ризикувате и да бидете забележани.

Невидливата е онлајн неодамна

Сега, знаејќи ги сите овие чипови, имате трпение и исправете ја вашата визуелна меморија. Треба да се сетите на гостите на вашата страница за неколку дена (ако навистина не сметате на меморијата, запишете го некаде).

Ако во текот на овој период тој се најави во вашиот профил без вклучен режим за прикривање, а потоа ја активира оваа функција и повторно ве посети на страницата или напиша нешто, тогаш нема да го видите неговиот претходен аватар во листата на гости.

За да ја поедностави задачата за следење на некој контакт кој сè уште не стана невидлив, може да биде местото ВХОД cc. Во овој случај, "надзор" ќе биде направен во офлајн режим. Кога ќе отидете на оваа адреса, ќе видите квадрат вака:

По пријавувањето треба да ги пополните формуларите за вашиот телефон или е-пошта и лозинка. Ако веќе седите во VC, ќе се појави следниот прозорец:


Откако ќе го отворите пристапот до вашата сметка, повторно ќе се вратите на страницата за ВХОД. Сега можете да ги видите сите активности на пријатели на VK. Кога ќе кликнете на натписот "Кој?" Листа на пријатели кои седат на страницата овој момент или излезе неодамна.


Малку е

Но, како да дознаете дека едно лице седи во ВЦ преку невидливото битие, ако тој никогаш не е ваш гостин? Задачата не е лесна. Само вештините на Шерлок Холмс ќе помогнат тука.

Ако имате во вашата листа на пријатели само оние со кои често комуницирате и добро се познавате, тогаш можете да пресметате немирен анонимен автор од неговите карактеристични писма, омилени зборови итн.

Во принцип, ако ова лице не ви пречи, можете едноставно да ги игнорирате и игнорирате. Но, ако веќе сте многу уморни од макање на скришум, јавете се на услугата техничка поддршка Vkontakte .

Ако ја објасните ситуацијата правилно, тие ќе можат да ги запрат активностите на невидливата на вашата страница, но нема да го знаете името на анонимниот автор.

Како што можете да видите, многу е тешко да се борите против невидливоста. Но, во светот не постои ништо невозможно, главната работа е да се има желба. Постигнување цели, пазете се од неприветни гости и не се кријат зад празни маски.

Како да се види кој е сега ВКонтакте онлајн? Како да го скриете вашето присуство и да останете невидливи?

Невидлив Стилски режим

Со помош на страницата можете да видите кој од вашите пријатели во Контакт сега е онлајн, без да одите на вашата страница. Тоа е, тие нема да те видат на интернет, и ќе ги видите. Многу е едноставно - одиш Главна страница и кликнете "Login" под насловот "VKontakte":

Контактот ве запрашува, како и обично, вашата е-адреса (или телефонски број) и лозинка. Ако веќе сте го контактирале Контакт, тогаш овој прозорец нема да биде (видете ја следната слика веднаш).


Ако веќе сте го контактирале Контакт, тогаш овој прозорец нема да биде (видете ја следната слика веднаш)

Неопходно е да влезете на страницата, но никој веќе нема да ве види онлајн. Забележете дека лозинката е побарана од Контакт, а не од нашата веб-страница. Затоа, не грижете се дека ќе биде пресретнат од некој друг. Вашата лозинка не достигне никого. Внесете го телефонот или е-поштата (е-мејл адреса) и лозинка, потоа кликнете на "Login".

Контактот ќе побара дали ќе дозволите пристап до вашите податоци (нашата веб-страница треба ова да покаже кои пријатели се онлајн и што е ново со вас):


Сега ќе се вратите на почетната страница на страницата. Погледнете како изгледа сега прозорецот за контакти (пример):


Како да го следите лицето ВКонтакте? Како да дознаете кој отишол на страната? Кој е он-лајн?

Листата на пријатели кои сега се присутни или штотуку биле таму, се појавува кога лебдите над зборот "Кој?" (Или кликнете тука ако сте од таблета).

И за да отидете во контакт, кликнете било каде на овој правоаголник со насловот "VKontakte". Ако кликнете на некој настан (на пример, некој коментирал за вашата фотографија), веднаш ќе влезете во коментарите на оваа фотографија. Многу лесен и едноставен.

Најинтересно е дека додека не дојдете во контакт преку страницата, кликнете на насловот "VKontakte" или во било кој празен простор во овој правоаголник, ќе останете невидливи. Прашајте ги вашите пријатели да проверат - тие едноставно нема да ве гледаат на интернет. И можете да ги следите во секое време. Ажурирање на страната на веб-страницата (на компјутерот со копчето F5), ќе видите кој дојде во контакт и седи таму (или само лево - бидејќи статусот е "онлајн" за неколку минути, дури и ако лицето веќе ја затвори страницата). "Или кликни на него . Еве тајна!

Стави го VHOD.cc вашиот почетна страница и уживајте во неа (постои линк "Направете дома" во горниот лев агол).

Како да дознаете кој отишол на страната?
Кој е он-лајн?
Што да направите во овој случај?
Кога ќе кликнете на натписот "Кој?
Како да се види кој е сега ВКонтакте онлајн?
Како да го скриете вашето присуство и да останете невидливи?
Како да дознаете кој отишол на страната?
Кој е он-лајн?
Листата на пријатели кои сега се присутни или штотуку биле таму, се појавува кога лебдите над зборот "Кој?